Thursday, May 19www.babalkhabar.com : For your kind information
Shadow

लता मंगेशकरको मृत्युको खबर बाहिर आएपछि, निकालियो यस्तो बिज्ञप्ति

भिडियो हेर्नुस,

भारतकी विश्वप्रख्यात गायिका लता मंगेशकरको मृ त्यु भएको समाचार आइरहेको छ । ९२ वर्षकी लतालाई मुम्बईको एउटा अस्पता लमा रहेकी छन् ।

संक्र मणपछि उनमा निमो नियाको संकेत देखिएको बताइएको थियो । लगत्तै अस्पतालमा भर्ना गरेर हिजोदेखि उपचार थालिएको समाचारमा जनाइएको थियो ।

मुम्बईका मेयर किशोरी पेड्नेकरका अनुसार आईसीयुमा राखेर उपचार गरिए पनि स्वास्थ्य अवस्था बिग्रंदै गएको थियो । यस्तो अवस्थामा उनको उमेरलाई लिएर चिकित्सकहरु बढी सजग भएकाले उनलाई आईसी यूमा राखिएको थियो । लता मंगेशकरको ब्रीच क्यान्डी अस्पतालका उत्कृष्ट चिकित्सक टोलीले उपचार गरिरहेको छ र उनको स्वास्थ्यमा बिस्तारै सुधार भइरहेको जनाएको छ ।

लता जीले आफ्नो आवाजको लागि भारत सरकारबाट भारत रत्न, पद्मभूषण, पद्म विभूषण, दादासाहेब फाल्के पुरस्कार र राष्ट्रिय चलचित्र पुरस्कार जस्ता धेरै पुरस्कारहरू प्राप्त गरिसकेका छन्। सात दशकभन्दा बढी समयमा उनले ३० हजारभन्दा बढी गीत गाएकी छन् । उनका अधिकांश गीत भारतीय उपमहाद्विपमा कालजयी मानिन्छन् ।

डाक्टरहरूले लता जीको स्वास्थ्यको बारेमा अपडेट दिएका छन्, तर सामाजिक सञ्जालमा उनको बारेमा विभिन्न प्रकारका समाचारहरू भइरहेका छन्। यस्तो अवस्थामा उनका प्रवक्ताले फ्यानलाई फेक न्यूजमा ध्यान नदिन अपिल गरेका छन् । लताजीको स्वास्थ्यमा निकै सुधार आएको र चिकित्सकको टोलीले उनको स्वास्थ्यको निरन्तर निगरानी गरिरहेको बताइएको छ । उमेरलाई ध्यानमा राखी सावधानीका रुपमा उनलाई अझै केही दिन अस्पतालमै राखिने भएको छ ।

लता मंगेशकर को विड संक्र मण र निमो नियासँग लड्दै छिन् । गायकका बारेमा भाइरल भैरहेको फेक न्यूजलाई लिएर उनको टोलीले विज्ञप्ति जारी गरेको छ । उनले थपे कि गायकको स्वा स्थ्यलाई लिएर सामाजिक सञ्जालमा धेरै गल त अफ वाहहरू फैलिएको छ। यस्तो अवस्थामा फेक न्यूजमा ध्यान नदिन फ्यानहरुलाई अपिल गरिएको छ ।

प्रवक्ताद्वारा जारी विज्ञप्तिमा भनिएको छ, ‘झूटा समाचारलाई हावा नदिनुहोस्’ , ‘इमान दार अपिल। कृपया कुनै पनि गलत समाचारलाई हावा नदिनुहोस्, लता दीदी आईसीयूमा छिन्, डा प्रतत सम दानी र उहाँका चिकित्सकहरूको टोलीद्वारा उपचार भइरहेको छ। परिवार र डाक्टरहरूको गोपनी यताको सम्मान गर्नुहोस्।

वास्तवमा, सामाजिक सञ्जालमा धेरै पोस्टहरूमा लता मंगेश करको अवस्था राम्रो नभएको बताइएको छ। कतिपयमा उनको मृत्यु पनि भइसकेको छ । लता मंगेशकर ८ जनवरीमा अस्पताल भर्ना भएकी छिन् । यसअघि सन् २०१९ को नोभेम्बरमा पनि श्वासप्र श्वासमा स मस्या आएपछि उनलाई अस्पताल भर्ना गरिएको थियो ।

९३ वर्षकी लता दीको लागि प्रा र्थना गरिरहेकी लता मंगेशकर ९३ वर्षकी भइन् । सात दशक लामो आफ्नो करियरमा लता मंगेशकरले विभिन्न भारतीय भाषामा ३०,००० भन्दा बढी गीत गाएकी छिन्। लता मंगेशकरको परिवारसँगै उनका फ्यानहरूले पनि गायिकाको स्वास्थ्य लाभको कामना गरिरहेका छन् । यो खबर साभार गरियको हो , साभार ताजा खबर ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Content is protected !!